Üdvözöljük iskolánk weboldalán

A szeretet és az ünnep

Érdekes lény az ember. Alapvetően szeretetre vagyunk "összerakva", családtagjaink, barátaink, munkatársaink, tanítványaink tiszteletére és szeretetére. Adjuk és kapjuk. Átszövi mindennapjainkat.

Mégis végig acsarkodjuk az év 360 napját, hogy az utolsó néhány napra visszatérjünk a Teremtő akaratához, és feltételek nélkül szeressük egymást, figyeljünk egymásra, a másik, akár ismeretlen ember rezdüléseire, nyílvánvaló és rejtett jelzéseire, szükségleteire és hiátusaira.

Jöjjön hát a karácsony idén is!

Talán ezúttal megússzuk, hogy boldogságunk mértékét a karácsonyfa alatt talált ajándékdoboz mérete határozza meg, és talán végig tudjuk gondolni a rokonlátogatás forgatagában Jézus születésének, életének és tetteinek valódi okait és máig ható eredményeit.

Legyen hát karácsony!

Ünnepeljük együtt a megváltó eljövetelét, a család szentségét, a gyermekek örömét, és a reményt, hogy a következő 360 napra átmentünk valamit ebből az érzelem-cunamiból, hogy a világ és az iskolánk még ennél is jobb hely legyen!